Викладання предметів у 2018-2019 навчальному році


У 2019-2020 навчальному році відповідно до положень Концепції  «Нова українська школа», метою навчання фізики та астрономії в закладах загальної середньої освіти залишається становлення наукового світогляду здобувачів освіти, їх стилю мислення; формування предметних, науково-природничої (як галузевої) та ключових компетентностей.

Загальний обсяг навчального навантаження: 

2. Наказ Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 408 «Про затвердження
типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня».
Навчальні програми з фізики та астрономії
можна завантажити з сайту Міністерства освіти і науки України
10-11 класи: https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/navchalni-programi/navchalni-programi-dlya-10-11-klasiv

Електронні версії підручників 
можна завантажити за адресою Інституту модернізації змісту освіти:


Додаткова навчальна література
Лист МОН від 10.06.2019 № 1/9-365 «Про переліки навчальної літератури,  рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у закладах освіти у 2019/2020 навчальному році»

Тематичне планування 
За програмами «Фізика», «Астрономія» (авт. колектив під керівництвом Локтєва) -  учитель розробляє два календарно-тематичні плани (окремо за кожною з програм). Навчальний матеріал цих програм не інтегрується й викладається незалежно: 3 години в тиждень - фізика, 1 година в тиждень - астрономія. Для фіксації змісту уроків у класному журналі відводиться дві предметні сторінки: одна – для викладання фізики, інша – астрономії.
Звертаю увагу вчителів, які будуть працювати за цими програмами! На даний час унормована назва навчального предмету "Фізика і астрономія". У найближчий час МОН внесе зміни до типового навчального плану і повинні зявитися предмети "Фізика", "Астрономія", які можна буде вписувати в атестат про середню освіту. Поки що рекомендую Вам назви предметів у класному журналі записати олівцем (з можливістю її зміни, якщо такі зміни МОН не затвердить).
За програмою «Фізика і астрономія»  (авт. колектив під керівництвом Ляшенка О. І): учитель розробляє один календарно-тематичний план. За цією програмою викладання може здійснюватися послідовно або паралельно. Під час послідовного викладання спочатку розглядаються теми фізичного складника, а потім – астрономічного. 

У варіанті варіанті паралельного вивчення усі години тижневого навантаження забезпечують викладання однієї теми одного складника програми, а не розподіляються між складниками. 
У класному журналі відводиться лише одна предметна сторінка "Фізика і астрономія" для запису змісту уроків з усіх тем обох складників.

Немає коментарів:

Дописати коментар